Що читати влітку або 10 книг від LEPORT

10 книг на літо

Спеціально для тих, хто не хоче топтатись на місці. 10 книг на це літо, які допоможуть впевнено стояти на своїх двох.

За вікном – пора лінива: діяльності менше, дні – довші, ранки – затяжні. Думки, приймаючи форму запитань, так і лізуть в голову, безперервно лізуть, суцільним потоком. LEPORT переконаний, що книги дають відповіді на дооооовгий перелік питань, допомагають формувати себе, і взагалі, – читати корисно. Ми, поклавши руку на томик
Франка, готові поклястись, що знаємо, що читати цього літа. Ми шукали, знаходили, перебирали, відкидали, знову шукали і, зрештою, щось-таки знайшли.

Уявіть, що цього літа ви записались на курс з саморозвитку, де лекторами будуть книги.  Даний курс повністю безкоштовний і окрім зусиль він вам нічого не коштуватиме.

Поділимо курс на п’ять етапів.

Перший етап – усвідомлення себе. Щоб зрозуміти, хто ви є, оберніться назад, подивіться на те, що вас формувало. Які книги ви читали в дитинстві? Чим ви захоплювались? Хто ваш улюблений герой? Книги з дитинства треба перечитати. Причому зараз. І не соромтесь, що будете в метро тримати в руках «Королівство кривих дзеркал», чи «Чарівника країни Оз»! Це – частинка вас. Читаючи, ви знову переживатимете дитинство. Але тепер у вас є куди більше досвіду і знань, отже, зрозумієте ви твір зовсім інакше, по-новому.

На цьому етапі ми радимо вам таке:

  • «Чудова подорож Нільса з дикими гусьми» С. Лагерлеф;
  • «Міфи й легенди Стародавньої Греції» М. Куна;
  • «Пригоди Гекльберрі Фінна» М. Твена.

Саме в такому порядку: від простого-до складного. Згадайте, що ви були дитиною, згадайте, що ви можете мріяти, що ви не замкнуті в рамках себе самого. Ви знаєте, вмієте і хочете набагато більше, ніж може здатись.

Другий етап – важкий. Подивимось, чого ви точно не хочете. Іти від зворотного – теж варіант.

  • «Прощавай, зброє» Е. Хемінгуея;
  • «Американська трагедія» Т. Драйзера.

Є речі, які не хочеться робити. Є моменти, які не хочеться переживати. Є образи, з якими не хочеться порівнювати себе. Цей етап саме про те, чого НЕ хочеться. Нагадайте собі про це.

Етап третій полягає в розумінні беззаперечного факту. Треба щось робити. Може ви ще не знаєте, що саме. Цілком може бути. Це проблема 99% людей. Але внутрішній порив до діяльності народжується десь в грудях і скоро, ось-ось він вильється у практичну сферу. Щоб вас «прорвало», радимо:

  • «Листя трави» У. Уітмена;
  • «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо» Д. Дефо.

Четверта сходинка у вашому стремлінні до вдосконалення. Ви вже знаєте, чого точно робити не хочете. Бажання діяти, – можливо, навіть, творити -вже не знаходить місця в голові і серці. Але ще не час. Потерпіть і, терплячи, зрозумійте, що робити треба старанно. Не аби-як, «для галочки»,  а так, немов це робота всього вашого життя. Повністю віддаючись стремлінню. Ми згадали дві книги, які можуть в цьому допомогти.

  • «Бувар і Пекюше» Г. Флобера. – Так не треба!
  • «Загублені в океані» М. Ріда. – Так треба!

Залишилось повірити в себе. Тільки ж не забувайте, що ви – це частина інших, так як і інші – це ви. Людина не буде людиною без суспільства, ми не можемо існувати на самоті. Згадайте Мауглі – цей персонаж був вимушений будувати колектив з тваринами в джунглях! Щастя кожного можливе при щасті всіх. Інакше – це хворе середовище. Почитайте про здорове суспільство. Утопія, а все-таки…

  • «Туманність Андромеди» І. Єфремова.

Тепер нам є чим зайнятись влітку. Навіть якщо за літо не встигнете, нічого страшного. Вік живи – вік учись! Головне – уникати читання «врізнобіч», остерігатись випадковості. Іноді, в окремих випадках, це корисно, та якщо зловживати цим, легко перетворитись на споживача чужих думок. Щоб не загубити себе, потрібно пам’ятати: читання – не заради читання. Міріади книг написані для того, щоб брати із них найкраще і вибудовувати себе. Рости над собою, врешті-решт. Ростіть на здоров’я!