Спеціально для тих, хто не хоче топтатись на місці. 10 книг на це літо, які допоможуть впевнено стояти на своїх двох.
За вікном – пора лінива: діяльності менше, дні – довші, ранки – затяжні. Думки, приймаючи форму запитань, так і лізуть в голову, безперервно лізуть, суцільним потоком. LEPORT переконаний, що книги дають відповіді на дооооовгий перелік питань, допомагають формувати себе, і взагалі, – читати корисно. Ми, поклавши руку на томик
Франка, готові поклястись, що знаємо, що читати цього літа. Ми шукали, знаходили, перебирали, відкидали, знову шукали і, зрештою, щось-таки знайшли.
Уявіть, що цього літа ви записались на курс з саморозвитку, де лекторами будуть книги. Даний курс повністю безкоштовний і окрім зусиль він вам нічого не коштуватиме.
Поділимо курс на п’ять етапів.
Перший етап – усвідомлення себе. Щоб зрозуміти, хто ви є, оберніться назад, подивіться на те, що вас формувало. Які книги ви читали в дитинстві? Чим ви захоплювались? Хто ваш улюблений герой? Книги з дитинства треба перечитати. Причому зараз. І не соромтесь, що будете в метро тримати в руках «Королівство кривих дзеркал», чи «Чарівника країни Оз»! Це – частинка вас. Читаючи, ви знову переживатимете дитинство. Але тепер у вас є куди більше досвіду і знань, отже, зрозумієте ви твір зовсім інакше, по-новому.
На цьому етапі ми радимо вам таке:
- «Чудова подорож Нільса з дикими гусьми» С. Лагерлеф;
- «Міфи й легенди Стародавньої Греції» М. Куна;
- «Пригоди Гекльберрі Фінна» М. Твена.
Саме в такому порядку: від простого-до складного. Згадайте, що ви були дитиною, згадайте, що ви можете мріяти, що ви не замкнуті в рамках себе самого. Ви знаєте, вмієте і хочете набагато більше, ніж може здатись.
Другий етап – важкий. Подивимось, чого ви точно не хочете. Іти від зворотного – теж варіант.
- «Прощавай, зброє» Е. Хемінгуея;
- «Американська трагедія» Т. Драйзера.
Є речі, які не хочеться робити. Є моменти, які не хочеться переживати. Є образи, з якими не хочеться порівнювати себе. Цей етап саме про те, чого НЕ хочеться. Нагадайте собі про це.
Етап третій полягає в розумінні беззаперечного факту. Треба щось робити. Може ви ще не знаєте, що саме. Цілком може бути. Це проблема 99% людей. Але внутрішній порив до діяльності народжується десь в грудях і скоро, ось-ось він вильється у практичну сферу. Щоб вас «прорвало», радимо:
- «Листя трави» У. Уітмена;
- «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо» Д. Дефо.
Четверта сходинка у вашому стремлінні до вдосконалення. Ви вже знаєте, чого точно робити не хочете. Бажання діяти, – можливо, навіть, творити -вже не знаходить місця в голові і серці. Але ще не час. Потерпіть і, терплячи, зрозумійте, що робити треба старанно. Не аби-як, «для галочки», а так, немов це робота всього вашого життя. Повністю віддаючись стремлінню. Ми згадали дві книги, які можуть в цьому допомогти.
- «Бувар і Пекюше» Г. Флобера. – Так не треба!
- «Загублені в океані» М. Ріда. – Так треба!
Залишилось повірити в себе. Тільки ж не забувайте, що ви – це частина інших, так як і інші – це ви. Людина не буде людиною без суспільства, ми не можемо існувати на самоті. Згадайте Мауглі – цей персонаж був вимушений будувати колектив з тваринами в джунглях! Щастя кожного можливе при щасті всіх. Інакше – це хворе середовище. Почитайте про здорове суспільство. Утопія, а все-таки…
- «Туманність Андромеди» І. Єфремова.
Тепер нам є чим зайнятись влітку. Навіть якщо за літо не встигнете, нічого страшного. Вік живи – вік учись! Головне – уникати читання «врізнобіч», остерігатись випадковості. Іноді, в окремих випадках, це корисно, та якщо зловживати цим, легко перетворитись на споживача чужих думок. Щоб не загубити себе, потрібно пам’ятати: читання – не заради читання. Міріади книг написані для того, щоб брати із них найкраще і вибудовувати себе. Рости над собою, врешті-решт. Ростіть на здоров’я!